Apple iPhone 15 Pro
- LAEM49949
- Approved
- Low Price
Apple iPhone 15 Pro
Apple iPhone 15 Pro – 512GB – AT&T – Good Condition
iPhone 15 Pro (512GB, AT&T) in good condition. Shows minor cosmetic wear from normal use, but no cracks or major flaws. All features work properly with no problems. Clean IMEI and ready for activation. The phone is not unlocked; please do not inquire about unlocking. Box included.
AT&T
- Carrier compatible with AT&T
-
Compatible carriers:
- • AT&T
Battery Health
- 81% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minor cosmetic wear from normal use (light surface marks on frame/screen). No cracks, chips, or structural damage. Fully functional.
Free Shipping
- Seller ships from Delray Beach, FL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: April 26, 2026
- Date Updated: April 26, 2026
- Date Expires: May 6, 2026
Want to sell your Apple iPhone 15 Pro?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone 15 Pro Specs
| Capacity | 3274 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...