Apple iPhone 12
$124
- LAEI38905
- Approved
- Low Price
- Sold
Apple iPhone 12
Fair condition
86%
Battery Health
64GB
Black
Cricket
A2172
Apple iPhone 12 black 64GB Cricket
Up for grabs is the Apple iPhone 12 64GB Black in fair condition with flaws.
The phone is locked and can only be used on the AT&T and Cricket network.
The battery life is 86%
The phone is fully functional
Screen is moderately scratched
The frame has a lot wear and dings
Comes with a box from a similar phone
No cable or charger
Don't let this one get away. I ship fast and FREE!!!
Battery Health
- 86% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Screen is moderately scratched and the frame has a lot of wear and dings.
Ships from
Haines City, FL
5.0 of 5.0 stars, 15 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Haines City, FL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: April 23, 2026
- Date Updated: May 12, 2026
- Date Expires: May 14, 2026
- Date Closed: May 12, 2026
Want to sell your Apple iPhone 12?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2815 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Super Retina XDR display | |
Size and Weight
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 162 g 5.7 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...