Google Pixel 7
$145
Login to Buy
- LADS83807
- Approved
- Low Price
Google Pixel 7
Good condition
--%
Battery Health
128GB
8GB
Obsidian
Verizon
GQML3
mmWave 5G
Like New Pixel 7. Peak Design Case.
Great phone. Includes Peak Design magnetic case. The surface scratches on the screen might buff out. It was a warranty replacement just before I got my new phone so it hardly has any hours on it. Practically brand new.
Verizon
- Carrier compatible with Verizon
-
Compatible carriers:
- • Verizon
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Excellent condition. Body is perfect and has never left the case. Very light superficial surface scratches on screen.
Ships from
Deep River, CT
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Deep River, CT
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: April 7, 2026
- Date Updated: April 13, 2026
- Date Expires: May 13, 2026
Want to sell your Google Pixel 7?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Pixel 7 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4355 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion; typical 4355 mAh (minimum 4270 mAh) | |
| Fast charging (USB-PD 3.0 PPS) | |
| Qi-certified wireless charging; Battery Share (reverse wireless charging) | |
Screen and Display
| Screen Tech | AMOLED |
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 416 ppi |
| Refresh Rate | 90 Hz |
| 6.3 in FHD+ OLED/AMOLED, 1080x2400, up to 90 Hz, 416 ppi | |
Size and Weight
| Size | 155.6 x 73.2 x 8.7 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 156 mm 6.1 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 197 g 6.9 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...