Google Pixel 6a
$105
Login to Buy
- LADQ13821
- Approved
- Low Price
- New Listing
Google Pixel 6a
New
--%
Battery Health
128GB
6GB
Sage
Verizon
GB62Z
Google Pixel 6a-Sage-128 GB
Same Day Shipping via FedEx. (free)
Express delivery services.
Verizon
- Carrier compatible with Verizon
-
Compatible carriers:
- • Verizon
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Dallas, TX
5.0 of 5.0 stars,
52 ratings
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Dallas, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: April 5, 2026
- Date Updated: April 5, 2026
- Date Expires: April 15, 2026
Want to sell your Google Pixel 6a?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Pixel 6a Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4410 mAh |
| USB | USB-C |
| 4410 mAh | |
| Fast charging up to 18W | |
| No wireless charging | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 429 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| 6.1-inch OLED, 60 Hz, Gorilla Glass 3 | |
Size and Weight
| Size | 152.2 x 71.8 x 8.9 mm |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 178 g 6.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...