Samsung Galaxy S20 5G
- LADO79666
- Approved
Samsung Galaxy S20 5G
Samsung Galaxy S20 5G UW - Verizon, Cloud White, 128 GB - Good Condition + USB Cable & Case
Samsung Galaxy S20 5G UW (SM-G981V) - Verizon, Cloud White, 128 GB. There's a chip in the glass in the very bottom-left of the screen (not visible when using the protective case). No other defects. Fully functional. Battery in excellent condition. Includes USB cable and case. Case is manufactured by Dexnor, includes kickstand, and provides full-body, heavy-duty, military-grade protection.
Verizon
- Carrier compatible with Verizon
-
Compatible carriers:
- • Verizon
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
There's a chip in the glass in the very bottom-left of the screen (not visible when using the protective case). No other defects. Fully functional. Battery in excellent condition.
Free Shipping
- Seller ships from Chicago, IL
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: April 3, 2026
- Date Updated: April 3, 2026
- Date Expires: April 13, 2026
Want to sell your Samsung Galaxy S20 5G?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Galaxy S20 5G Specs
| Capacity | 4000 mAh |
| Longevity | 17 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x3200 |
| Screen Size | 158 mm 6.2 inches |
| Pixels Per Inch | 566 ppi |
| Width | 69 mm 2.7 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 163 g 5.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...