Apple iPhone 16 Pro Max
- LADI48476
- Approved
- Low Price
Apple iPhone 16 Pro Max
APPLE IPHONE 16 PRO MAX! ATT NETWORK
NORMAL WEAR FROM USE, I DO NOT PROVIDE UNLOCK CODES, THESE PHONES ARE TO BE USED WITH AT&T NETWORK ONLY. PLEASE DO NOT ASK FOR AN UNLOCK CODE. PRICE REFLECTS CONDITION, WE SHIP QUICKLY TO USA ONLY. WE DO NOT TAKE BACK UNITS AFTER OPENED; WE DO NOT OFFER REFUNDS OR ANY COMPENSATION. NO BOX, PHONE WILL SHIPPED SEPERATELY WITH NO CHARGERS.
AT&T
- Carrier compatible with AT&T
-
Compatible carriers:
- • AT&T
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
normal wear from use, one tiny very tiny hardly noticeable small screen scratch on left middle side; very minor
Free Shipping
- Seller ships from Columbus, NJ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: March 28, 2026
- Date Updated: March 28, 2026
- Date Expires: April 7, 2026
Want to sell your Apple iPhone 16 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone 16 Pro Max Specs
| Capacity | 4685 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1320x2868 |
| Screen Size | 174 mm 6.9 inches |
| Pixels Per Inch | 458 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 227 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...