Google Pixel 10 Pro XL
- LADD06541
- Approved
- Featured
- Price Drop
Google Pixel 10 Pro XL
Unlocked Pixel 10 Pro XL 256GB – Excellent Condition – Minor Screen Scratch
Google Pixel 10 Pro XL (Unlocked) in excellent condition. Fully functional with no issues.
The phone is very clean overall with only one light surface scratch near the top of the screen (see photos). No cracks, no deep scratches, and no camera damage.
• 256GB storage
• Factory unlocked (works on all carriers)
• Clean IMEI – ready for activation
• Reset and ready for new owner
Back and sides are in great shape and the device has been well taken care of.
Includes phone only.
Ships quickly and securely. Feel free to message with any questions.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • Ultra Mobile
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
One light surface scratch near the top of the screen (shown in photos). No cracks or deep scratches. Back, frame, and camera are all in great condition.
Free Shipping
- Seller ships from Lutherville Timonium, MD
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: March 23, 2026
- Date Updated: March 30, 2026
- Date Expires: April 2, 2026
Want to sell your Google Pixel 10 Pro XL?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Pixel 10 Pro XL Specs
| Capacity | 5200 mAh |
| USB | USB-C |
| 5200 mAh (Li-Ion) | |
| Wired fast charging (up to 45 W) | |
| Qi2 wireless charging (up to 25 W) | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2992x1344 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 482 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.8 in LTPO OLED, 120 Hz | |
| Size | 162.8 x 76.6 x 8.5 mm |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 232 g 8.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...