Google Pixel 9 Pro
- LADA56785
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Google Pixel 9 Pro
GOOGLE PIXEL 9 Pro 📶 Verizon 💎Mint Condition |🤝 Trusted 💯|🧪 Certified |📦Fast Ship
Thank you for checking my listing!
THIS IS AN GOOGLE PIXEL 9 Pro (VERIZON)
Carrier Compatibility: Verizon only (not guaranteed to work with other carriers or to be able to do any unlocking)
Fully tested with industry-standard PhoneCheck software. This device has a clean IMEI and is clear for activation. There are no accounts or passwords on the device. Device is ready for activation. The device is Fully Functional & 100% GUARANTEED!
- This device has all original parts; it is not refurbished with aftermarket parts!
MINT CONDITION, SEE PICTURES.
PHONE WITH GENERIC TYPE C CABLE ONLY
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from Englishtown, NJ
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: March 20, 2026
- Date Updated: March 27, 2026
- Date Expires: April 25, 2026
- Date Closed: March 27, 2026
Want to sell your Google Pixel 9 Pro?
Sell Similar on Swappa
Pixel 9 Pro Specs
| Capacity | 4700 mAh |
| Longevity | 24 hours |
| USB | USB-C |
| Typical 4700 mAh (Minimum 4558 mAh); 24+ hour battery life; up to 100-hour with Extreme Battery Saver; Battery Share | |
| Fast charging (up to 55% in about 30 minutes) with Google 45W USB-C charger (sold separately) | |
| Fast wireless charging (Qi-certified) | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 1280x2856 |
| Screen Size | 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 495 ppi |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| 6.3-inch Super Actua display (LTPO OLED), 20:9, 1280x2856, 495 PPI, 1-120Hz | |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 153 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 199 g 7.0 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...