Google Pixel 7a
- LACX90514
- Approved
Google Pixel 7a
Google Pixel 7a Snow 128GB – Excellent Condition – Unlocked – Clean IMEI
Selling my Google Pixel 7a (Snow, 128GB) in excellent condition. The device has been well maintained and is fully functional with no issues. Phone was bought through t-mobile plan. Fully paid and UNLOCKED
✅ Fully unlocked – works on all carriers
✅ Clean IMEI – ready for activation
✅ Smooth performance, no lag
✅ Battery holds charge very well
✅ Minimal signs of use (well cared for device)
📦 Included:
Google Pixel 7a (Snow, 128GB)
Charging cable
📊 Condition:
Screen: Excellent
Body: Very clean with minimal wear
Functionality: 100% working
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Minimal signs of use (well cared for device). always used with Case and screen protector. no signs of scratch visible.
Free Shipping
- Seller ships from North Plains, OR
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: March 16, 2026
- Date Updated: March 25, 2026
- Date Expires: April 24, 2026
Want to sell your Google Pixel 7a?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Pixel 7a Specs
| Capacity | 4385 mAh |
| USB | USB-C |
| 4385 mAh (non-removable) | |
| Fast wired charging (up to 18W) | |
| Qi wireless charging (up to 7.5W) | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 431 ppi |
| Refresh Rate | 90 Hz |
| 6.1-inch OLED, 90 Hz, HDR, 1080 x 2400 | |
| Size | 152.0 x 72.9 x 9.0 mm |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...