Apple iPhone Xr
$125
- LABW39861
- Approved
- Featured
- Low Price
- Sold
Apple iPhone Xr
Good condition
--%
Battery Health
64GB
Blue
Unlocked
A1984
*SHIPS TODAY 🚀 Certified Apple Product ✅️ Over 150K Devices Sold ⭐*
Each device has been fully tested and guaranteed to work 100%.
The device will have scratches and scuffs from daily use.
Unlocked for all cellular carriers.
Ships fast and free.
No charger or any other accessories included.
Returns are accepted only for defective devices.
If the returned device is found to have no defects upon inspection, a 25% restocking fee will apply.
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
- Compatible with TextNow, our promotional partner
-
Compatible carriers:
- • AT&T
- • T-Mobile
- • Unlocked
- • Verizon
- • Mint Mobile
- • TextNow
- • US Cellular
- • Consumer Cellular
- • Cricket
- • Google Fi
- • Metro by T-Mobile
- • Net10
- • Reach Mobile
- • Red Pocket
- • Simple Mobile
- • Spectrum
- • Straight Talk
- • Ting
- • Total by Verizon
- • TracFone
- • Ultra Mobile
- • US Mobile
- • Visible
- • Xfinity
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
The device will have scratches and scuffs from daily use.
Ships from
Pikesville, MD
4.5 of 5.0 stars, 143 ratings
Enterprise
Enterprise seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from Pikesville, MD
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 18, 2026
- Date Updated: May 18, 2026
- Date Closed: May 18, 2026
Want to sell your Apple iPhone Xr?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xr Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2945 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...