Apple iPad Air (4th Gen)
$349
Login to Buy
- LABW30998
- Approved
- Featured
Apple iPad Air (4th Gen)
Good condition
--%
Battery Health
256GB
Rose Gold
Unlocked
A2324
UNLOCKED | 256GB |GOOD Condition | CHARGER INCLUDED|FREE Same-Day Shipping
SELLING A GOOD CONDITION IPAD AIR 4TH GENERATION
256GB
CELLULAR UNLOCKED
COME WITH CHARGER
FREE SHIPPING
Unlocked
- Unlocked and compatible with US carriers
-
Compatible carriers:
- • Unlocked
- • Cricket
- • Ting
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Good condition
Has some scratches on the screen
Minor small red pixel near the bottom-left edge of the screen that’s barely noticeable during normal use. Display functions perfectly no touch issues, no brightness problems, and no impact on performance.
Ships from
Georgetown, TX
5.0 of 5.0 stars, 1439 ratings
Power
Power seller, high quality, high volume
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Georgetown, TX
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 18, 2026
- Date Updated: April 8, 2026
- Date Expires: June 3, 2026
Want to sell your Apple iPad Air (4th Gen)?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPad Air (4th Gen) Specs
Battery and Charging
| Capacity | 7526 mAh |
| Longevity | 9 hours |
| USB | USB-C |
Screen and Display
| Resolution | 1640x2360 |
| Screen Size | 276 mm 10.9 inches |
| Pixels Per Inch | 264 ppi |
Size and Weight
| Width | 179 mm 7.0 inches |
| Height | 248 mm 9.8 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 460 g 16.2 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...