Apple iPhone SE 2nd Gen 2020
$83
- LAAH66965
- Approved
- Canceled
Apple iPhone SE 2nd Gen 2020
Good condition
77%
Battery Health
64GB
Black
AT&T
A2275
EXCELLLENT Condition iPhone SE 2 2nd GEN 64GB Cell Phone for AT&T iOS26
⭐5 STAR SELLER⭐
Fully functional iPhone SE 2 64GB Cell Phone
Phone works on AT&T and Cricker NETWORKS
IMEI READY FOR ACTIVATION!
Shipped out fast next day to USA addresses ONLY!
OPTIONAL Express Mail shipping (1-2 DAYS)
PayPal payment with a verified address
Cancellations or address changes with PayPal refund incur 3.5seller fee.
Returns accepted within 30 days.
Shipping fee not refundable on non-defective returns
Thank you
Battery Health
- 77% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
EXCELLENT CONDITION WITH VERY MINOR WEAR
Ships from
Maspeth, NY
5.0 of 5.0 stars, 392 ratings
Free Shipping
- Seller ships from Maspeth, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 8, 2026
- Date Updated: March 18, 2026
- Date Expires: March 27, 2026
- Date Closed: March 18, 2026
Want to sell your Apple iPhone SE 2nd Gen 2020?
Sell Similar on Swappa
iPhone SE 2nd Gen 2020 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 1821 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 120 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
Size and Weight
| Width | 67 mm 2.7 inches |
| Height | 138 mm 5.5 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 148 g 5.2 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...