Apple iPhone 14 Pro Max
$432
Login to Buy
- LAEY59222
- Approved
- Low Price
Apple iPhone 14 Pro Max
Good condition
79%
Battery Health
128GB
Gold
AT&T
A2651
iPhone 14 Pro Max 128gb Gold *UNLOCKED* box and case
Excellent almost MINT condition!
Gold color iPhone 14 Pro Max 128gb
UNLOCKED for any carrier worldwide
All buttons, speaker everything works flawlessly!
Battery percentage is 79% battery message
Comes with original box, charging cable and a case
AT&T
- Carrier compatible with AT&T
-
Compatible carriers:
- • AT&T
Battery Health
- 79% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No Damage
Ships from
Victorville, CA
5.0 of 5.0 stars, 17 ratings
PayPal
Seller accepts payment via PayPal
Free Shipping
- Seller ships from Victorville, CA
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 8, 2026
- Date Updated: May 10, 2026
- Date Expires: May 18, 2026
Want to sell your Apple iPhone 14 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
iPhone 14 Pro Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4323 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 240 g 8.5 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...