Apple iPhone 12 Pro
- LWKQ60840
- Canceled
Apple iPhone 12 Pro
Seller Listing Description
Great Condition 12 Pro 256gb Silver... Battery Health 93%.. Applecare+ until 11/3/2022
Comes with used Red Leather Apple Magsafe Case, slightly used White Silicone Firenova Case, used Clear Spigen Case.
Only usage marks are on the silver band which is normal, 3 tiny scratches on screen which is not noticeable when it's on (see pic), no issues with device otherwise.
Logged out of iCloud and Clean ESN
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Only usage marks are on the silver band which is normal, 3 tiny scratches on screen which is not noticeable when it's on (see pic)
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 4, 2022
- Date Updated: Nov. 14, 2022
- Date Closed: Nov. 14, 2022
Want to sell your Apple iPhone 12 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Pro Specs
| Capacity | 2815 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...