Google Pixel 6a
- LAFK44471
- Approved
- Low Price
Google Pixel 6a
Solid Daily Driver: Pixel 6a (Unlocked) - Normal Wear & Tear
Condition Overview:
Up for sale is my fully functional Google Pixel 6a. I am listing this in "Good" condition as it has been my daily driver and shows the usual wear and tear you would expect from standard use. It has been thoroughly tested, factory reset, and is ready for a new owner.
Screen:
The display has some light, superficial scratches from normal pocket wear. There are no cracks, deep gouges, or dead pixels, and the screen looks great when powered on.
Body & Frame:
The back panel and edges show minor scuffs and a few small blemishes (mostly around the charging port and corners), consistent with being taken in and out of cases. There are no dents or structural damage.
Hardware & Battery:
Functionality: 100% fully functional. Cameras, speakers, microphones, and all buttons work perfectly.
Battery: Holds a solid charge and easily gets through a normal day of use.
T-Mobile
- Carrier compatible with T-Mobile
-
Compatible carriers:
- • T-Mobile
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Been in a case since I got it. Has usual wear and tear but in great working condition
Free Shipping
- Seller ships from Brooklyn, NY
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Payments and Taxes
- Seller accepts PayPal for payment
- Swappa is required to calculate, collect, and remit sales tax on behalf of sellers in specific states.
Listing Metadata
- Date Created: May 21, 2026
- Date Updated: May 21, 2026
- Date Expires: May 31, 2026
Want to sell your Google Pixel 6a?
Sell Similar on Swappa
Have a concern about this listing?
Report this listing to Swappa staff
Pixel 6a Specs
| Capacity | 4410 mAh |
| USB | USB-C |
| 4410 mAh | |
| Fast charging up to 18W | |
| No wireless charging | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 2400x1080 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 429 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| 6.1-inch OLED, 60 Hz, Gorilla Glass 3 | |
| Size | 152.2 x 71.8 x 8.9 mm |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 152 mm 6.0 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 178 g 6.3 ounces |
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...